• صفحه اصلی / اخبار فناوری / تاریخ برگزاری رویداد…

تاریخ برگزاری رویداد ۲۰۱۹ WWDC و معرفی آی او اس ۱۳ مشخص شد

در حال حاضر می دانیم که کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) قرار است در روزهای ۳ تا ۷ ژوئن سال جاری (۱۳ تا ۱۷ خرداد) برگزار شود، اما امروز این شرکت بالاخره تصمیم گرفت تا دعوتنامه های مربوط به کنفرانس خبری و رویداد اصلی خود را در اختیار اهالی رسانه قرار دهد. بر اساس آنچه که در این دعوتنامه ها ذکر شده، رویداد عمومی و اصلی اپل در تاریخ ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) و از ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی (۲۱:۳۰ به وقت ایران) در سن خوزه کالیفرنیا آغاز خواهد شد و این شرکت دستاوردهای یک ساله خود را رونمایی خواهد کرد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

این رویداد در واقع محلی است که اپل قرار است برای اولین بار در مورد سیستم عامل همراه جدید خود یعنی آی او اس ۱۳ صحبت کرده و ویژگی های جدید آن را معرفی و تشریح نماید. علاوه بر این، جدول زمانبندی انتشار نسخه بتای این سیستم عامل هم اعلام خواهد شد که می تواند برای کسانی که مشتاق هستند هر چه زودتر آی او اس ۱۳ را تجربه کنند، خبر خوبی باشد. در مورد نسخه نهایی این سیستم عامل هم باید گفت که انتظار می رود در فصل پاییز شاهد انتشار رسمی آن به همراه گوشی‌های آیفون جدید اپل باشیم. از جمله مهمترین ویژگی هایی که گفته می شود در آی او اس ۱۳ اضافه شده می توان به حالت تاریک اشاره کرد که در چند سال اخیر محبوبیت زیادی بین کاربران به دست آورده و گوگل هم در آخرین بتای اندروید کیو این قابلیت را اضافه کرده است.

همچنین می توان انتظار داشت که نسخه های جدید سیستم عامل های دیگر اپل هم در رویداد روز ۱۳ خرداد معرفی شوند. این سیستم عامل ها عبارتند از: واچ او اس که گفته شده در نسخه جدید یک فروشگاه اپ هم به آن اضافه خواهد شد، تی وی او س که مخصوص تلویزیون های هوشمند اپل است و مک او اس که در نسخه جدید خود توانایی اجرای اپ های آیپد را نیز خواهد داشت. همه این ها در کنفرانس خبری اپل معرفی و تشریح خواهند شد و البته طبق معمول هر ساله باید منتظر اخبار جدید زیادی هم در مورد برنامه های آتی این شرکت باشیم.

سال گذشته، در رویداد اصلی WWDC اپل هیچ سخت افزار جدیدی را معرفی نکرد و از آنجایی که این شرکت به تازگی مدل های جدید لپ تاپ های سری مک بوک پرو را رونمایی کرده، به نظر می رسد که امسال هم خبری از سخت افزار جدید نباشد. اما با این حال هرگز نباید توانایی اپل را در شگفت زده کردن مخاطبان نادیده بگیریم و باید توجه داشته باشیم که این غول دنیای فناوری همواره نشان داده که چیزهای زیادی در چنته دارد.

نوشتن یک دیدگاه